Poznaj naszą ofertę

Zakres usług Civis Vita Stomatologia

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Codziennie rozwijamy nasz gabinet aby poszerzać zakres usług i podnosić ich jakość w trosce o zadowolenie naszych Klientów.

DSD to wizualny plan leczenia! Innowacyjna metoda dzięki której możliwe jest zaprojektowanie przez lekarza idealnego harmonijnego uśmiechu dopasowanego indywidualnie do twarzy, urody pacjenta. Metoda pozwala zaprezentować efekt zabiegów jeszcze przed ich rozpoczęciem wykorzystując: profesjonalne sesje zdjęciowe twarzy oraz zębów pacjenta, komputerową analizę twarzy, komputerową symulację przyszłego wyglądu uśmiechu, technikę cyfrowego wax-up.

DSD
Komputerowe projektowanie uśmiechu

Innowacyjna metoda dzięki której możliwe jest zaprojektowanie idealnego uśmiechu dopasowanego do urody pacjenta.

IMPLANTOLOGIA

Polega na wszczepieniu w kość szczęki tytanowego  implantu, który stanowi podstawę dla odbudowy protetycznej  zastępującej naturalny ząb.

W stomatologii implantacja polega na wszczepieniu w kość szczęki tytanowego implantu, który stanowi podstawę dla odbudowy protetycznej zastępującej naturalny ząb. Kształt implantu jest zbliżony do kształtu naturalnego korzenia zębowego. Dzięki umiejętnościom lekarzy i możliwościom nowoczesnych urządzeń medycznych, odbudowa protetyczna osadzona na implantach niczym nie różnią się od naturalnych zębów. Leczenie implantologiczne wymaga dokładnej oceny stanu zdrowia pacjenta, jego zębów i kości. Odbywa się podczas wizyty konsultacyjnej, na której dentysta przeprowadza wywiad z pacjentem, wykonuje badania diagnostyczne oraz ustala harmonogram zabiegów. Do wstępnej oceny niezbędne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, ale by uzyskać pełny obraz sytuacji niezbędne jest badanie cyfrowym tomografem komputerowym.

Zadaniem leczenia protetycznego jest odbudowa zniszczonych zębów i uzupełnienie braków zębowych tak by były nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Mając do dyspozycji uzupełnienia stałe ( korony, mosty) protezy częściowe (protezy szkieletowe na zatrzaskach, zasuwach, teleskopach), protezy całkowite oraz odbudowę protetyczną na implantach przywracamy funkcje mowy, żucia i poprawiamy estetykę twarzy.

Protetyka

Zadaniem leczenia protetycznego jest odbudowa zniszczonych zębów i uzupełnienie braków zębowych  tak by były nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia.

Stomatologia
estetyczna

Zajmuje się tworzeniem takich rozwiązań, które są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia i współgrają z otaczającymi strukturami, tworząc piękny uśmiech.

Stomatologia estetyczna zajmuje się tworzeniem takich rozwiązań, które są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia i współgrają z otaczającymi strukturami, tworząc piękny uśmiech. W stomatologii rozróżniamy estetykę białą i estetykę różową, które współgrają ze sobą i wspólnie z ustami, wpływa istotnie na estetykę twarzy. Estetyka biała dotyczy zębów tj:koloru, kształtu, struktury, ustawiania. Estetyka różowa dotyczy otaczających tkanek – dziąseł.

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną obejmującą szereg zabiegów w obrębie jamy ustnej i nie ogranicza się tylko do usuwania zębów . Dział ten obejmuje również chirurgie implantologiczną i periodontologiczną.

Chirurgia

Wykonujemy szereg zabiegów w obrębie jamy ustnej – implantologia, periodontologia, usuwania zębów itp.

LECZENIE KANAŁOWE
POD MIKROSKOPEM

Leczenie endodontyczne – kanałowe, przeprowadzamy jeśli dojdzie do zapalenia miazgi zęba, potocznie zwanej nerwem.

Leczenie endodontyczne (kanałowe) należy przeprowadzić jeśli dojdzie do zapalenia miazgi zęba (potocznie zwanej nerwem) a potem do jej obumarcia. Dzięki rozwojowi wiedzy i technologii, jesteśmy w stanie prawidłowo przeprowadzić leczenie kanałowe zębów, które w przeszłości skazane były na usuniecie. Celem leczenia kanałowego jest usunięcie zmienionej chorobowo miazgi znajdującej się w kanale korzeniowym, opracowanie (poszerzenie i oczyszczenie) kanału na odpowiednią długość, a następnie wypełnienie specjalnym preparatem (gutaperką) i szczelne zamknięcie kanału .

Po leczeniu kanałowym ząb wymaga odbudowy za pomocą wypełnienia większych rozmiarów. Od tradycyjnego wypełnienia w zębie żywym wypełnienie to różni się m. in. koniecznością zastosowania dodatkowych wzmocnień z włókien szklanych, które zwiększają sprężystość zęba, a tym samym odporność na złamania (martwe zęby są bardziej kruche niż żywe). Wypełnienie po leczeniu kanałowym wykonywane jest w kolorze zęba i odzwierciedla jego kształt anatomiczny.

Stomatologia
zachowawcza

Dział obejmujący profilaktykę oraz leczeniu już powstałych ubytków próchnicowych i leczenie kanałowe (endodontyczne) .

PROFILAKTYKA

Zapobiegamy powstawania chorób zębów i dziąseł. Jest to najtańsza metoda zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu.

90% sukcesu zależy od samego pacjenta. Zadaniem lekarza dentysty jest dobranie odpowiedniej metody szczotkowanie, doradztwo w doborze szczoteczki, pasty i przyborów dodatkowych (nici dentystyczne, szczoteczki do przestrzenie miedzyzębowych, płyny do płukania, irygatory) oraz wykonanie profesjonalnego oczyszczania zębów. Ważne są wizyty kontrolne co 6 m-cy. Dzięki temu lekarz ma możliwość monitoringu stanu jamy ustnej, jak pacjent dba o higienę i czy stosuje się do zaleceń.

Podczas dziewięciu miesięcy ciąży oraz podczas karmienia piersią zęby bardziej niż zwykle narażone są na próchnicę. Dziecko wyciąga z kobiety witaminy i wapń, co przyczynia się niszczeniu zębów. Nasilenie zmian próchnicowych w ciąży wynika głównie z zaniedbań higieny jamy ustnej, nasilonego łaknienia i częstego podjadania pokarmów wysokowęglowodanowych. Jest również związane z kwaśnym odczynem śliny w okresie ciąży oraz uszkodzeniem szkliwa w wyniku wymiotów ciężarnych. Pod wpływem estrogenów dziąsła ulegają przerośnięciu i przekrwieniu, co sprzyja ich rozpulchnieniu oraz krwawienia.

OPIEKA STOMATOLOGICZNA
NAD CIĘŻARNĄ

Podczas dziewięciu miesięcy ciąży oraz podczas karmienia piersią zęby bardziej niż zwykle narażone są na próchnicę.

RENTGENO
DIAGNOSTYKA

Dzięki cyfrowemu aparatowi wykonujemy punktowe zdjęcie w celu diagnostycznym  lub w trakcie czy po leczeniu.

Jednym z podstawowych elementów leczenia stomatologicznego jest prawidłowa diagnoza. Dzięki cyfrowemu aparatowi RTG, który znajduje się bezpośrednio przy fotelu dentystycznym, wykonujemy punktowe zdjęcie w celu diagnostycznym lub w trakcie czy po leczeniu. Zaletą tej technologii jest zmniejszona kilkukrotnie dawka promieniowania RTG. Wykonane zdjęcie pojawia się po paru sekundach na monitorze komputera, a dzięki możliwości obróbki obrazu jesteśmy w stanie zobaczyć to czego nie widać na zwykłej kliszy.

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się korygowaniem nieprawidłowości zębowych, leczeniem wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów zdrowotnych jak i estetycznych.

ORTODONCJA

Korygowanie wad zgryzu dzięki nowoczesnym aparatom na zęby

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia jest  dziedziną zajmującą się leczeniem chorób przyzębia ( dziąseł, błony śluzowej, kości).

Z badań  naukowych i własnych obserwacji  wynika, że stała opieka stomatologiczna i  zaangażowanie pacjenta są znaczącym czynnikiem sukcesu leczenia paradontozy. Leczenie chorób przyzębia wymaga  od pacjenta dużej dyscypliny i zaangażowania. Wykładnikami zdrowego i pięknego uśmiechu  są nie tylko zdrowe zęby wolne od próchnicy ale również  zdrowe tkanki które je otaczają tj. dziąsła, błona śluzowa, kość.

Jesteśmy firmą z tradycjami

Wieloletnie doświadczenie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży stomatologicznej oferujemy naszym Klientom fachowe doradztwo i profesjonalnie wykonane zabiegi przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń i technologii.

Wysoki standard w przystępnych cenach

Najwyższa jakość

Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu, który obsługuje wykwalifikowana kadra. Powierzając nam swój uśmiech, macie Państwo gwarancję usługi na najwyższym poziomie.

Czekamy na Państwa

Zapraszamy do naszego gabinetu